cover

Download Songs Prchavé Vidiny V Viii Portrety Suita Pre Klavir only for review course, Buy Cassette or CD / VCD original from the album Prchavé Vidiny V Viii Portrety Suita Pre Klavir or use Personal Tone / I-RING / Ring Back Tone in recognition that they can still work to create other new songs. DMCA Removal Requests Send to [email protected]
Download Full Album songs For Android Prchavé Vidiny V Viii Portrety Suita Pre Klavir Fast Download

Title : Prchavé vidiny V. - VIII. - Portréty (suita pre klavír)
Description : V cykle „Portréty“ som sa nechal inšpirovať odkazom rôznorodých kompozičných systémov neoklasicizmu. Každá časť predstavuje inú kompozičnú metódu: v 1. časti som použil hru s terciou, čo pripomína charakter diela S. Prokofjeva, 2. časť je postavená na dodekafonických princípoch, 3. časť v sebe skrýva vertikálnoinverznú prácu s tónmi a je napísaná na základe môjho štúdia tvorby A. Schnittkeho, 4. časť predstavuje súhrn všetkých predošlých kompozičných metód, ktorú som ozvláštnil bartókovým osovým systémom.

Moje hudobný cyklus Prchavé vidiny vznikal počas troch ročného - bakalárskeho štúdia na VŠMU v Bratislave. Ma tri výrazné štrukturálne diely. Prvý - je z klavírneho cyklu „Bagatel pre klavír”; ďalší diel je z cyklu „Hudobné portréty pre klavír”. Poslednou časťou je finálna „Toccatou in D”. Úlohou, ktorú mi odporučil vážený pán prof. Bokes, stala myšlienka, zoradiť hotové časti mojich kompozícii v jediný – monumentálny celok, na spôsob prúdu neoklasických foriem. Každá vybratá časť, tvorí jasne badateľný produkt na technickú štylizáciu, patričnú pre konkrétne kompozičné subobdobia - epochy neoklasicizmu. Skladatelia, tvorba ktorých zasiahla a našla spoločnú pôdu s týmto predhraničným obdobím (Alexandra Skriabina, Arnolda Schonberga, Sergeja Prokofieva, Bellu Bartoka, Dmitrija Šostakoviča... ale aj nášho slovenského skladatelia a hudobného didakta p. Prof. Juraja Hatrika). Svoj klavírny cyklus som srdečne venoval môjmu p. Profesorovi, z povinného klavíru, z čias môjho hudobného štúdia na Košickom Konzervatóriu, v maturitnom období (2003-2007), na láskavé gesto vďakyvzdania.
Size : 5.29MB
Duration : 05:46
Play : 9
Download as MP3 | Fast Download